مسابقه دبیران و دانش آموزان

 

چاپ سه بعدی، طراحی و تفکر

درک اشیا با هندسه پیچیده و محاسبات مربوط به آن، برای دانش آموزان اغلب پیچیده است. فناوری چاپ سه بعدی برای دانش آموزان نه تنها به درک بهتر هندسه اشیاء کمک قابل توجهی می کند، بلکه می تواند خلاقیت و توانایی آنها را در حل مسئله تقویت کند. تکرارهای طراحی، ساخت، تصحیح کردن و طراحی مجدد، باعث درک بهتر از محدودیت های تحقق یک طرح سه بعدی و همچنین شناخت بهتر و آسان تر اشیائی می شود، که می توانند طراحی شوند اما نمی توانند ساخته شوند. علاوه بر یک درک عمیق سه بعدی از اشیا، این روند به دانش آموزان در داشتن استدلال منطقی، تفکر خلاق و توانایی در حل مسئله کمک خواهد کرد.

چاپ سه بعدی یکی از ابزارهای کلیدی در آموزش برنامه STEM است. جایی که در آن یادگیری می‌تواند به یک بازی تبدیل شود. بزرگترین استعداد کودکان و نوجوانان قوه­‌ی تخیل آنهاست. آنها به کمک این قوه­ تخیل می­‌توانند شکل­ ها و مدل های پیچیده را طراحی و چاپ کنند.در ماژول های طراحی کامپیوتری در بسته های نرم افزاری چاپ سه بعدی، طراحی با ساده ترین ساختارهای سه بعدی شروع می شود و به آرامی به سمت ساختارهایی با هندسه فضایی پیچیده حرکت می کند. این است که چگونه ایده به واقعیت تبدیل می شود.

در این راستا مسابقه چاپ سه بعدی برای دانش آموزان و دبیران همزمان با دومین رویداد ساخت افزایشی برگزار خواهد شد. در این برنامه موضوع های زیر برای این مسابقه ها در نظر گرفته شده است.

مسابقه دبیران: ساخت وسیله کمک آموزشی

دانلود فایل قوانین ساخت وسیله کمک آموزشی

ارسال فایل مستندات در حین مراحل ثبت نام در سایت الزامی است در صورت عدم ارسال، ثبت نام شما مورد تایید قرار نخواهد گرفت.

جوایز مسابقه دبیران: رتبه اول 20 میلیون ریال، رتبه دوم 16 میلیون ریال، رتبه سوم 10 میلیون ریال

 

مسابقه دانش آموزان

 

توجه: دانش آموزان بایستی درگروهای ۱ تا ۴ نفره با سرپرستی یک دبیر در بخش مسابقه شرکت کنند.

 

  • مقطع ابتدایی: ساخت منجنیق

دانلود فایل قوانین ساخت منجنیق 

ارسال فایل مستندات در حین مراحل ثبت نام در سایت الزامی است در صورت عدم ارسال، ثبت نام شما مورد تایید قرار نخواهد گرفت.

 

  • مقطع متوسطه دوره اول و دوم: سازه فشاری

دانلود فایل قوانین ساخت سازه فشاری 

ارسال فایل مستندات در حین مراحل ثبت نام در سایت الزامی است در صورت عدم ارسال، ثبت نام شما مورد تایید قرار نخواهد گرفت.

 

جوایز مسابقه دانش آموزان: رتبه اول 15 میلیون ریال، رتبه دوم 12 میلیون ریال، رتبه سوم 8 میلیون ریال

 

کمیته داوران مسابقه دانش آموزان و دبیران

 

شایان فروزنده دل سیاوش صفاریان پور سید امیر غفاری
     
علی رضا بصیری علی نمازی پژمان نوروزی

 

جهت شرکت در مسابقه، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و سپس در قسمت ورود کاربر وارد پنل مدیریت خود شده و در مسابقه ها ثبت نام کنید.

راهنمای شرکت در مسابقه دبیران و دانش آموزان 

 

 

 

عضويت در خبرنامه

دومین رویداد چاپ سه بعدی ایران IRAN 3D SHOW 2018 در تاریخ 14 تا 16 آذر ماه سال  1397در سطح ملی و با هدف ارزیابی و تجمیع ظرفیت­های فعلی داخلی و ایجاد ارتباط بین فعالان این حوزه، با مدیریت ستاد توسعه فناوری­های مواد و ساخت پیشرفته در سه محور در تهران برگزار خواهد شد. با توجه به روند رو به رشد این فناوری در کشور و همچنین توجه بخش­های دانشگاهی و تحقیقاتی به این موضوع، در رویداد امسال علاوه بر بخش نمایشگاه که به حضور فعالان صنعتی، تحقیقاتی و حتی دانشگاهی تخصیص داده می­شود، بخش کنفرانس تخصصی علمی در حوزه ساخت افزایشی نیز به رویداد اضافه شده است. در این بخش دانشجویان، اساتید، محققان و صنعت­گران به ارائه مقالات علمی- پژوهشی و آخرین دستاوردها و تحقیقات خود می­پردازند.

© تمامی حقوق برای شرکت 3dshow محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک